Na severu Moravy a ve Slezsku se kvůli dešti zvednou hladiny řek, varují meteorologové

Meteorologové varují před stoupáním hladiny řek a vydatným deštěm. Výstraha platí od středečního večera v části Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Hlavně v horských oblastech se bude zvyšovat hladina řek kvůli odtávání sněhu. V oblasti může také spadnout až 60 milimetrů srážek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bleskové povodně zasáhly Jesenicko, květen 2014 | Foto: HZS Olomouckého kraje

„V průběhu noci na středu bude nad naším územím docházet k zesilování srážkové činnosti. V oblasti Jeseníků a Kralického Sněžníku by mělo do čtvrtečního rána spadnout 40 až 60 mm srážek," informuje web Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Na horách by podle ČHMÚ mělo kvůli dešti a teplotám přes 0 °C docházet k tání sněhu. Kvůli tomu by se měla zvedat hladina řek, které odvodňují Jeseníky a Kralický Sněžník.

„V povodí horní Moravy, Bělé, Osoblahy a Opavy mohou být během noci na čtvrtek dosaženy prvního stupně povodňové aktivity (SPA), ojediněle mohou hladiny vystoupat na 2. SPA," varuje web ČHMÚ. Meteorologové varují, že zvedat hladiny se mohou i na nižších úsecích těchto řek.

Ve čtvrtek bude nad Jeseníky pršet méně a rychlost tání sněhu se tak zpomalí. V noci na pátek a v pátek očekávají meteorologové další vydatný a trvalý déšť.

Podobně by na tom mohla být i Šumava. Podle ČHMÚ je ale předpověď velmi nejistá a výstrahu budou dále upřesňovat.

Petr Jadrný, Kamila Štichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme