Na seznamu pohřešovaných Čechů v Asii je 12 jmen

Počet Čechů pohřešovaných po přírodní katastrofě v jihovýchodní Asii se během dneška snížil o jednoho - na 12. Podle mluvčího ministerstva zahraničí Víta Koláře jednu turistku odhlásila její rodina. "Z 12 aktuálně hledaných lidí máme dál vážné obavy u sedmi, že zemětřesení a následné řádění rozbouřeného moře nepřežili."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

muž si prohlíží údaje o pohřešovaných

muž si prohlíží údaje o pohřešovaných | Foto: EPA

Ministerstvo dále nepotvrdilo informace, že je v Thajsku pohřešovaný další český občan. Na seznamech Červeného kříže je totiž podle Mladé fronty Dnes uveden další nezvěstný Čech Miroslav Kočera, který pochází z Českých Budějovic.

Češi vybrali na pomoc Asii téměř 190 milionů korun

Částka kontech humanitárních organizací se už blíží ke 190 milionům korun. Od pátku Češi přispěli na pomoc jihovýchodní Asii zpustošené zemětřesením 37 milióny korun. Vláda uvolnila na pomoc Asii 15 milionů korun, dalších 200 milionů chce poslat na rekonstrukční programy.

Jen prostřednictvím textových zpráv věnovali na 48 milionů korun. Podle Vítězslava Vursta z Nadace ADRA nastal čas všem dárcům poděkovat: "To, co si ceníme při prohlížení našeho účtu, je ta skutečnost, že ta částka téměř 25 milionů, která je vedle těch darů na DMSkách, se skládá z velkého množství malých dárců. To znamená, že je zatím zase národ, jsou zatím lidé našeho státu, nikoli nějaké velké podnikatelské dary."

Nadace ADRA poskytne vybrané peníze především na projekt nemocnice v indonéské provincii Aceh. Další finance jsou určeny na pomoc rybářům v pobřežních oblastech Thajska.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme