Na sídlišti v Praze hořel byt. Hasiči evakuovali celý panelák

Tříčlenná rodina skončila v neděli odpoledne v nemocnici po požáru bytu v devítipatrovém panelovém domě na pražském Černém Mostě. Hasiči z domu evakuovali celkem 27 lidí, z toho pět dětí a dva invalidy, řekli mluvčí pražských hasičů Martin Kavka a pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Požár způsobil škodu 1,5 milionu korun, jeho příčinu hasiči vyšetřují. Vyšetřovatel ke zkoumání odebral vzorky elektrických spotřebičů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hořelo v bytě velikosti 1+1 ve druhém patře domu v ulici Kpt. Stránského. "V prvotní fázi zásahu byla zachráněna žena a dítě z hořícího bytu, následně pak hasiči zachraňovali a evakuovali prakticky celý dům," uvedl Kavka. Zplodiny hoření pronikly do chodby domu, proto hasiči část nájemníků zachraňovali s využitím takzvaných vyváděcích masek.

Po londýnském požárů zvoní telefony i českým hasičům. Lidé se obávají zateplení paneláků

Číst článek

Záchranáři podle Poštové každého z evakuovaných zkontrolovali a u tří z nich rozhodli o převozu do nemocnice Na Bulovce k preventivní péči. Jde o členy jedné rodiny, těhotnou ženu, muže a tříletou holčičku. Na místě požáru záchranáři měli speciální vůz Atego, který je vybaven přípojkami k inhalaci kyslíku.

Hasiči zprávu o ohni dostali krátce po 13:00, zasahovalo u něj šest jednotek. "Kuchyň a vnitřní bytové jádro bylo zasaženo, to znamená, že de facto celý byt hořel, ale nerozšířilo se to dál," popsal Kavka. Požár byl lokalizován před 14:30, nájemníci domu se pak postupně vraceli do svých bytů. Pro rodinu z vyhořelého bytu zajistila podle mluvčího radnice městské části náhradní ubytování.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme