Na silnicích číhá sníh a náledí, dopravu blokují nehody i uvízlé kamiony

Na řadě silnic může řidiče potkat náledí a čerstvý sníh. Problémy hlásí například Karlovarsko, Vysočina nebo Šumpersko, bourá se také v okolí Prahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona kamionů u Návsí na silnici z Českého Těšína do Mostů u Jablunkova. Do odvolání je kvůli sněhu uzavřen přechod na Slovensko

Kolona kamionů u Návsí na silnici z Českého Těšína do Mostů u Jablunkova. Do odvolání je kvůli sněhu uzavřen přechod na Slovensko | Zdroj: ČTK

V kopci nedaleko Mohelnice na Šumpersku uvízly na silnici R35 v obou směrech kamiony. Osobní auta úsekem projedou, ale řidiči musí počítat se zdržením.

Problémy způsobil sníh, který v noci napadal na vozovku. Na místo se od pěti hodin snažil dostat sypač, jenže zůstal dlouho zablokovaný v koloně. V ostatních částech Olomouckého kraje problémy nejsou.

Také na Vysočině ráno překvapily řidiče namrzlé a zasněžené silnice. Klouzalo to především na hlavním tahu z Jihlavy na Znojmo v okolí Želetavy. Cesty už jsou sice posolené, nadále ale platí doporučení k opatrné jízdě.

Ve středních Čechách a v okolí Prahy se stalo několik dopravních nehod. Pět aut se srazilo na trase z Mladé Boleslavi na Nymburk u Vlkavy, silnice už však je od 9 hodin průjezdná.

Záchranáři zasahují u nehody osobního automobilu na 16. kilometru rychlostní komunikace R6 ve směru od Prahy u sjezdu na Velkou Dobrou.

Podle meteorologů zůstane obloha celý den zatažená, místy se přidá sněžení, v nížinách na jihu a jihovýchodě i déšť nebo srážky smíšené. K večeru pak začne sníh padat všude.

Teploty vystoupí na -4 až +1 stupeň, na jihu a jihovýchodě kolem bude kolem čtyř stupňů.

Milan Kopecký, Jana Huzilová, Martin Hromádka, Ivo Opletal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme