Na silnicích další sníh - všechno je ale sjízdné

Česko dostalo po celonočním sněžení další příděl bílého prašanu. Všude jsou ale silnice sjízdné. Pouze v horských úsecích by měli řidič jet se zvýšenou patrností. V místech trvalého sněžení a v horských oblastech leží na silnicích vrstva nového sněhu tlustá i pět centimetrů, na Rychnovsku a Trutnovsku až deset centimetrů. Vítr dělá na celém území sněhové jazyky, na už zmíněném Trutnovsku až závěje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

situace na Bruntálsku | Foto: Vladislav Galgonek

Také Liberecký kraj se probudil do sněhové záplavy. Na některých místech sněží už od včerejšího odpoledne a ve vyšších polohách napadlo třicet až čtyřicet centimetrů sněhu. Nejméně sněhu 5-7 centimetrů napadlo na Českolipsku. Hlavní silnice jsou tam mokré a bez větších problémů sjízdné, Horší je situace na Liberecku, Jablonecku a v okrese Semily. Napadlo tam od 20-40 centimetrů prachového sněhu. Silný vítr tvoří na otevřených úsecích jazyky a závěje a vířící sníh snižuje viditelnost. Všechny silnice jsou s opatrností sjízdné. Silničáři na Jablonecku doporučují při cestách do hor sněhové řetězy.

Markéta Kaclová, Milan Brunclík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme