Na silnicích další sníh - všechno je ale sjízdné

Česko dostalo po celonočním sněžení další příděl bílého prašanu. Všude jsou ale silnice sjízdné. Pouze v horských úsecích by měli řidič jet se zvýšenou patrností. V místech trvalého sněžení a v horských oblastech leží na silnicích vrstva nového sněhu tlustá i pět centimetrů, na Rychnovsku a Trutnovsku až deset centimetrů. Vítr dělá na celém území sněhové jazyky, na už zmíněném Trutnovsku až závěje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

situace na Bruntálsku | Foto: Vladislav Galgonek

Také Liberecký kraj se probudil do sněhové záplavy. Na některých místech sněží už od včerejšího odpoledne a ve vyšších polohách napadlo třicet až čtyřicet centimetrů sněhu. Nejméně sněhu 5-7 centimetrů napadlo na Českolipsku. Hlavní silnice jsou tam mokré a bez větších problémů sjízdné, Horší je situace na Liberecku, Jablonecku a v okrese Semily. Napadlo tam od 20-40 centimetrů prachového sněhu. Silný vítr tvoří na otevřených úsecích jazyky a závěje a vířící sníh snižuje viditelnost. Všechny silnice jsou s opatrností sjízdné. Silničáři na Jablonecku doporučují při cestách do hor sněhové řetězy.

Markéta Kaclová, Milan Brunclík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme