Na silnicích je nutná opatrná jízda

Řidiči mohou být klidní - situace je už na našich silnicích v normálu. Důležité tahy jsou průjezdné bez problémů. Na Vsetínsku byl ráno zrušen kalamitní stav. Pozor si však šoféři musejí dát, pokud vyrazí do vyšších poloh - například do Beskyd. Také na Semilsku a Liberecku jsou komunikace sjízdné s maximální pozorností. Do vyšších poloh Náchodska, Kroměřížska, Vsetínska doporučují silničáři pro návěsy sněhové řetězy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kalamita na silnicích | Foto: Petr Eret

Například v Krkonoších a Orlických horách leží na silnicích až deseticentimetrová ujetá vrstva sněhu. S uježděným sněhem počítejte ve vyšších polohách v Plzeňském kraji anebo na komunikacích na Brněnsku a Blanensku. Ujetá několikacentimetrová vrstva sněhu leží pouze na vozovkách nižších tříd na Svitavsku a Ústeckoorlicku.

Až v dnešních ranních hodinách byl odvolán kalamitní stav, který kvůli sněhu vyhlásili silničáři na Vsetínsku a v oblasti Valašského Meziříčí. Celou noc pracovaly všechny dostupné posypové vozy a traktory s radlicemi. Na Ostravsku a blízkém okolí jsou silnice už bez sněhové pokrývky. Naopak na Bruntálsku se ještě stále mohou tvořit nebezpečné sněhové jazyky.

Na aktuální stav jsme se ptali bruntálského silničního dispečera Jaromíra Šimka: "Všechny silnice jsou s nesouvislou vrstvou svěhu. Nemám hlášeny žádné větší problémy. Jsou místa, dke se stále ještě tvoří sněhové jazyky, ale problémy hlášené nejsou."

Markéta Kaclová, Opavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme