Na silnicích opět hrozí sníh

V příštích hodinách bychom se měli připravit na novou sněhovou nadílku. V horských a místy i ve středních polohách opět hrozí kalamity. Sněžení už v úterý odpoledne začalo komplikovat dopravu v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji, v noci postoupí nad Čechy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zasněžený chodník | Foto: Jan Rosenauer

Kvůli trvalému a místy intenzivnímu sněžení a čerstvému větru se mohou tvořit sněhové jazyky a závěje. V noci na středu má i v Praze napadnout až 12 centimetrů. Silničáři v Česku vyzývají řidiče, aby pokud mohou, raději jízdu do horských oblastí odložili. V pohotovosti jsou i pražští cestáři. Mluvčí správy komunikací Tomáš Mrázek věří, že se možnou kalamitu podaří zvládnout a nedojde ke kolapsu dopravy. Zimní počasí působí problémy i na jihu Evropy.

V Itálii napadl sníh dokonce i na Sicílii. V Řecku řádí vichřice, vyvrácené stromy zablokovaly řadu silnic, aténské mezinárodní letiště muselo zrušit desítky letů. Zima vtrhla znovu i do Španělska, nad vyhlášenými letovisky na Baleárských ostrovech řádil vítr o síle 135 kilometrů za hodinu. Husté sněžení a nárazový vítr od rána komplikují dopravní situaci také na východním Slovensku a severu Maďarska.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme