Na silnicích opět hrozí sníh

V příštích hodinách bychom se měli připravit na novou sněhovou nadílku. V horských a místy i ve středních polohách opět hrozí kalamity. Sněžení už v úterý odpoledne začalo komplikovat dopravu v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji, v noci postoupí nad Čechy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zasněžený chodník | Foto: Jan Rosenauer

Kvůli trvalému a místy intenzivnímu sněžení a čerstvému větru se mohou tvořit sněhové jazyky a závěje. V noci na středu má i v Praze napadnout až 12 centimetrů. Silničáři v Česku vyzývají řidiče, aby pokud mohou, raději jízdu do horských oblastí odložili. V pohotovosti jsou i pražští cestáři. Mluvčí správy komunikací Tomáš Mrázek věří, že se možnou kalamitu podaří zvládnout a nedojde ke kolapsu dopravy. Zimní počasí působí problémy i na jihu Evropy.

V Itálii napadl sníh dokonce i na Sicílii. V Řecku řádí vichřice, vyvrácené stromy zablokovaly řadu silnic, aténské mezinárodní letiště muselo zrušit desítky letů. Zima vtrhla znovu i do Španělska, nad vyhlášenými letovisky na Baleárských ostrovech řádil vítr o síle 135 kilometrů za hodinu. Husté sněžení a nárazový vítr od rána komplikují dopravní situaci také na východním Slovensku a severu Maďarska.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme