Na silnicích zahynulo o víkendu 14 lidí

Černým písmem se zapíše uplynulý víkend do statistiky nehod. Od pátečního večera zemřelo při na silnicích nejméně 14 lidí. Sobota se s 11 zmařenými životy zařadila mezi nejtragičtější dny v letošním roce vůbec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nehoda na D1 | Zdroj: ČTK

Celkem zaznamenali policisté v sobotu 473 dopravních nehod, které kromě 11 mrtvých způsobily 18 lidem těžká zranění. Alkohol měl na svědomí 32 havárií, nesprávný způsob jízdy 119, nedání přednosti v jízdě 87 a nepřiměřená rychlost 54.

Nejtragičtěji skončila sobotní jízda mladého řidiče v Píšti na Opavsku. Dvacetiletý muž najel do mladých lidí stojících před diskotékou. Na místě zemřela patnáctiletá dívka, její o dva roky starší kamarádka podlehla zraněním při převozu do nemocnice. Řidič po nehodě utekl a policie ho zadržela v jeho bydlišti, byl opilý.

Úmrtím skončila v sobotu i cesta dvacetiletého řidiče u Myslibořic na Třebíčsku. Osobní automobil dostal v zatáčce smyk a přepadl přes silniční příkop do pole. Sedmnáctiletý spolucestující zemřel na místě, těžce zraněného řidiče přepravil vrtulník záchranné služby do brněnské nemocnice.

Černý víkend pokračoval i v neděli. Na Liberecku zahynul řidič osobního vozu, když najel do stromu. Zemřel také muž, který utrpěl těžká zranění při sobotní nehodě na dálnici D 1 u sjezdu na Říčany. V pátek se sice stalo o 100 nehod více než v sobotu, smrtí ale skončila jenom jedna.

Podle Pavla Kuchálika z Ústředního automotoklubu je důvodů tragických havárií několik: vidina posledního teplého víkendu, která vylákala na silnice vyšší počet řidičů, nezkušenost šoférů a tradičně nepřiměřená rychlost.

Přes smutné statistiky si ale letošní rok stále udržuje primát v nejnižším počtu lidí usmrcených při dopravních nehodách za posledních 15 let. Od ledna do září přišlo na silnicích o život 794 lidí, o 232 méně než v roce 1997, kdy byly statistiky mrtvých zatím nejhorší. Proti loňskému roku se jejich počet snížil o 63.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme