Na silnicích zemřelo za čtrnáct dní 73 lidí. Nejvíce za 2 roky

Minulé dva týdny byly na českých silnicích nejtragičtější za poslední dva roky. Přitom ještě před nedávnem si odcházející ministr dopravy pochvaloval vylepšené dopravní statistiky. Jenže od 25. června zahynulo při nehodách 73 lidí. Zatím nejhorší byl začátek víkendu, který právě skončil. Jen v pátek zemřelo dvanáct lidí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní nehoda

dopravní nehoda | Foto: HZS Středočeského kraje

„Je začátek prázdnin. Vyjelo všechno, co mělo ruce, nohy a volant. Pak to byla únava z pracovního týdne a potom počasí. Další věcí je nevěnování dostatečné pozornosti řízení, eventuelně nedodržování vzdálenosti od ostatních vozidel,“ vyjmenovává možné příčiny nehod dopravní psycholog Martin Kořán, člen konsorcia akce Nemyslíš - zaplatíš, která se snaží vylepšit problematické chování řidičů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dopravní psycholog Martin Kořán, člen konsorcia akce Nemyslíš – zaplatíš, v poledních Ozvěnách dne.

Kořán také upozorňuje na další věc. „Jel jsem včera za Slovenska a viděl jsem tam několik silničních kontrol. Pouze jednoho jediného nebo dva muže jsem viděl na české dálnici z Brna do Prahy,“ podotýká dopravní psycholog.

Problémem v letních měsících jsou i časté uzavírky. „Řidiči často nedodržují pravidlo zipování. Nejsou schopni se sociálně domluvit, že se jeden po druhém budou do pruhu přeřazovat,“ říká Kořán a dodává, že řidiči jsou také často frustrováni tím, že se na uzavírkách o víkendu nepracuje. A svou frustraci si pak vynahrazují rychlou jízdou.

Veronika Sedláčková, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme