Na Silvestra a na Nový rok fungují lékařské pohotovosti jako o víkendu

Lékařské pohotovosti letos fungují na Silvestra a na Nový rok podobně jako o sobotách a nedělích. Za službu první pomoci odpovídají kraje. Ordinační hodiny se tedy můžou napříč Českem trochu lišit. Pokud chtějí být pacienti na Silvestra připraveni na všechno, měli by se podívat na webové stránky svého kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čekárna | Foto: Jana Káninská

Pacienti najdou pohotovost ve fakultních a krajských nemocnicích. Jinde ji zajišťují obce. Pak je šance i v městské nemocnici.

V jižních Čechách se ordinuje na celkem 19 místech. „Od 8 do 22 hodin, ale je nutno se podívat na místní úpravy, které můžou být,“ říká Petr Studenovský z jihočeského krajského úřadu.

Lékaři na Vysočině jsou v pohotovosti stejně jako o víkendu v pěti nemocnicích. „Ústavní pohotovostní služba je nepřetržitá,“ informuje hejtman Vysočiny Jiří Běhounek.

Nepřetržitá lékařská pohotovost je také ve fakultních nemocnicích v Praze a Brně. Tam také většinou pacienti najdou pohotovostní lékárny. Řadu dalších zajišťují kraje.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme