Na školách pokračují kampaně bojující s kyberšikanou

Osmnáct vybraných škol bojuje proti online šikaně kampaní: Miší děti říkají stop kyberšikaně, která je součástí projektu Minimalizace šikany. Jeho cílem je ukázat cestu, jak účinně snížit výskyt šikany na škole a zábavnou formou dětem ukázat, jak se nechovat nebo jak pomoci spolužákům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

školáci | Foto: ZŠ Sadská

Všechny třídy na vybraných školách pracují na své kampani. Mohou malovat obrázky, tvořit plakáty, audia, natočit krátký videospot. Navazovat bude mediální seminář, kde se děti lépe naučí pracovat s kamerou, zvukem, kreslit plakáty a vymyslet jednoduchý slogan.

Cílem je, aby každá škola vytvořila celkovou mediální kampaň proti kyberšikaně. S ní pak bude soutěžit s dalšími sedmnácti školami. Nadace O2, která projekt zaštiťuje, vybere tu nejlepší.

Šikana má v dnešní době různé tváře. Zesměšňování nebo nadávání přes textové zprávy, emailem nebo přes sociální sítě je takzvaná kyberšikana. Poslední průzkum však ukázal, že většina dětí se žádné z forem šikany nebojí. Myslí si, že se jim to nikdy nemůže stát. Z průzkumu projektu na minimalizaci šikany ale vyplývá, že se obětí kyberšikany stalo každé desáté dítě.

Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme