Na Slapech začíná plavební sezóna - ale bez motorových člunů

O tomto víkendu začíná na Slapské přehradě letní plavební sezóna. Ta je ale určená pouze motorovým lodím, které zajišťují osobní dopravu. Plavbu motorových člunů a vodních skútrů zakazuje nedávno schválená vyhláška.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

parník | Foto: Věra Luptáková

Jaký je zájem o jízdy parníkem mezi přehradami Slapy a Kamýk, nám řekl Vladimír Banda ze společnosti Quarter. "Ubejvá masová turistika jako taková, protože tady na těch Slapech, když to vnímáte, tak to vidíte, jak pomaličku ubývají kempy, takže ta přepravovanost doopravdy klesá."

I když byli návštěvníci Slapů zbaveni nebezpečných člunů, nejsou ušetřeni jiných nebezpečí. Informoval nás o nich kapitán Poříčního oddělení Slapy Milan Froněk. "Měli by si dávat převážně pozor na své osobní věci, dále na svá vozidla, kde zaparkují, nejlépe je parkovat na místech k tomu určených, to znamená na parkovištích a na komunikacích, kde se pracovat smí. Čím lépe schované vozidlo, tím větší možnost, že toto vozidlo bude vyloupeno a z vozidla věci odnešeny pryč. Dále by si lidé na koupání brát velké možství cenností, šperků, prstenů a takových věcí, které potom lákají různé poberty, a různé nenechavce."

Markéta Kaclová, Luboš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme