Na stránky silničářů zaútočil hacker

Internetový server Ředitelství silnic a dálnic České republiky www.rsd.cz napadl neznámý hacker. Žádné soubory nebyly změněny, s výjimkou úvodní stránky. Té vévodí obrázek vyděšené tváře z filmu Vřískot a pod ní je vzkaz pro správce celého serveru. "Admin tohoto serveru sice nebyl tak neschopný jako admin Senátu, ale server stejně neuhlídal. Tímto ho zdravím," vzkázal pachatel na pozměněné stránce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

napadená stránka ŘSD | Foto: Martin Hromádka

Podle Daniela Dočekala z internetového magazínu Svět Namodro umožnila průnik na internetové stránky Ředitelství silnic a dálnic nezodpovědnost jejich provozovatele. "Když se z venku spustí bezpečnostní analýzy volně dostupné na Internetu, tak ukazují, že ten, kdo server spravuje, si vůbec nedal práci s tím, aby odstranil největší chyby, které se tam vyskytují. Zvládlo by to i malé dítě s počítačem připojeným k Internetu," soudí Dočekal.

Hackeři na internetové stránky pronikají záměrně. V minulosti podobným útokům čelily například stránky Senátu, ombudsmana a ministerstev vnitra a zdravotnictví. Internetové stránky Senátu byly kvůli hackerovi mimo provoz začátkem prosince. Také v tomto případě změnil hacker pouze úvodní stránku a vnitřní síť nenarušil.

Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme