Na Šumavě dál hrozí pád stromů. Správci parku chtějí zakáz vstupu

Šumavský národní park požádal příslušné obce o vydání zákazu vstupu do některých lesů v jižní části svého území. Na dotčených trasách po sobotní bouřce leží stromy, nebo hrozí, že spadnou. Zákaz, který se týká především oblasti kolem Stožce a Nové Pece, mohou vydat obce s rozšířenou působností, což jsou Prachatice a Český Krumlov. Novinářům to v pondělí sdělil mluvčí šumavského národního parku Jan Dvořák.

Tento článek je více než rok starý.

Stožce (Šumava) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po páteční bouři popadaly tisíce stromů, hlavně v okolí Nové Pece a Stožce

Po páteční bouři popadaly tisíce stromů, hlavně v okolí Nové Pece a Stožce | Foto: Lucie Suchánková Hochmanová | Zdroj: Český rozhlas

„Omlouváme se za toto omezení, ale bylo nutné především z důvodu bezpečnosti návštěvníků, jelikož lesní porosty v této oblasti jsou velmi nestabilní a stále hrozí pád stromů a jejich částí,“ uvedl Dvořák.

Do neděle by tak turisté neměli chodit na cesty Spálenou a Geometrů. Do 3. září bude zakázán vstup na cesty Ježová, Stoliční a část Trojmezné. Do 31. října budou pro turisty zavřeny Medvědí a Hraniční stezka.

„Mimo tyto trasy jsme požádali o zákaz vstupu do lesních porostů podél všech tras mezi Stožcem a Novou Pecí a části stezek v okolí Český Žlebů,“ uvedl Dvořák.

Bouřka a silný vítr v noci na sobotu vyvrátila na Šumavě desítky tisíc krychlových metrů stromů. "Aktuální informace o stavu tras lidé naleznou na webu nebo na facebooku NP Šumava, případně je získají v informačním centru ve Stožci," řekl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme