Na Šumavě napadlo do deseti centimetrů sněhu. Přes Strážný neprojedou nákladní vozidla

Na Šumavě ve čtvrtek ráno napadlo do deseti centimetrů sněhu. Mráz a sněžení komplikuje dopravu. Cesty musí upravovat silničáři s pluhy. U Želnavy na Prachaticku je nesjízdná silnice I/39, kde uvízl kamion. Problémy jsou také u Strážného. Počasí může komplikovat dopravu na řadě míst i dopoledne. Týká se to především vyšších poloh.

Šumava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ledovka na silnici (ilustrační foto)

Podle předpovědi meteorologů může v polohách nad 700 metrů sněžit. | Zdroj: Pixabay

„Na vozovce I/39 mezi Horní Planou a Volary u Želnavy uvízl kamion. Na stejné silnici pak u Perneku zůstala stát dvě nákladní auta,“ řekla jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová. Na vozovce I/4, která vede na hraniční přechod do Německa, před Strážným neprojedou nákladní vozidla kvůli námraze a sněhu.

Hory by měl příští týden pokrýt sníh, vločky se mohou objevit i v nížinách, předpovídají meteorologové

Číst článek

„V oblasti Železné Rudy, Hartmanic, Modravy jezdí tři sypače a pluhují zbytky sněhu, řidiči tam musí jet trochu pomaleji,“ uvedl dispečer Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Daniel Žižka. Podle něj bylo na autech deset centimetrů sněhu, na silnicích o něco měně, protože pokrývka postupně odtává.

Silničáři posypali štěrkem jen malé úseky, převážně svahy, třeba z Hartmanic na Dobrou Vodu. Jinak se jen pluhuje, dodal. Jeden sypač vyjel také na kopec nad Kdyní na Domažlicku, v ostatních částech kraje nesněžilo.

Sypači v regionu mají pohotovost každý rok vždy do 31. března, v horských oblastech jich vždy pár zůstává déle pro případné změny teplot. „Část řidičů bude držet pohotovost od pátku do neděle nonstop, na Šumavě tři až čtyři auta,“ uvedl Žižka. 

Podle předpovědi meteorologů může v polohách nad 700 metrů sněžit. Podobné počasí bude zřejmě i v pátek, kdy navíc teploty nad ránem klesnou na řadě míst kraje pod bod mrazu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme