Na Šumavě se dnes otevírá nová přeložka silnice mezi Železnou Rudou a Špičákem

Na Šumavě se v úterý řidičům otevřela nová přeložka silnice mezi Železnou Rudou a Špičákem. Dopravní stavba za téměř 100 milionů korun umožní autobusové propojení Nýrska, Hojsovy Stráže, Špičáku a Železné Rudy. Dosud musely autobusy jezdit objízdnou trasu zhruba o 50 kilometrů delší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Železná Ruda | Foto: Svengali Communications

Podle provozovatele bikeparku a skiareálu na Špičáku Vladimíra Kasíka nová silnice bude mít i turistický přínos. "Vytvoření nové přeložky a hlavně viaduktu, pod nímž projedou i velké autobusy, znamená opět vylepšení prostředí pro turisty. Vysoké autobusy na Špičák nyní projedou přímo ze Železné Rudy. Význam to především pro zahraniční turisty, kteří přijíždějí přes přechod Železná Ruda/Bayerische Eisenstein. Díky přeložce vznikne i kus nové pěší trasy pro turisty, kteří se tak budou moci bezpečněji dostat pěšky nebo na kole ze Špičáku do Železné Rudy," vysvětlil Kasík.

Přečtěte si také:

Záchytná parkoviště chrání šumavskou krajinu
Turisté mají na Šumavě nejraději Jezerní slať
Na Šumavě se otevírají tři přechody pro pěší turisty

Monika Červená, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme