Na Táborsku se srazil rychlík s nákladním vlakem, nikdo nebyl zraněn

Ve stanici Sudoměřice na trati mezi Táborem a Prahou se dnes ráno srazily dva vlaky. Rychlík na Prahu při křižování narazil do posledního vagónu nákladní soupravy, která jela od Benešova. Nehoda se obešla bez zranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srážka dvou osobních vlaků | Foto: Drážní inspekce

"Do stanice vjel nákladní vlak, který měl objet rychlík jedoucí z Českých Budějovic do Prahy. Tento nákladní vlak ale nevjel do stanice celý a rychlík při křižování narazil do jeho posledního vozu. Vykolejil poslední vagon nákladního vlaku a poškozeno bylo také pět vozů rychlíku," popsal srážku mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar.

Doprava na železničním koridoru je přerušena a mohla by být alespoň částečně obnovena ještě během dopoledne. Cestující pokračovali na Prahu náhradní autobusovou dopravou. Policisté nyní na místě ve spolupráci s Drážní inspekcí nehodu prošetřují. "Škoda bude určitě minimálně v řádech statisíců korun. Zatím ještě není upřesněna, ale není vyloučeno, že dosáhne i jeden milion korun," doplnil mluvčí.

Pavlína Fendeková, Martin Hromádka, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme