Na technoparty zatím vládne poklidná atmosféra

Jenom zvolna se rozjíždí technoparty v Příchovicích na Plzeňsku. Na pronajatých loukách u řeky Úhlavy tančí okolo 700 lidí. Obavy z příjezdu tisíce technařů se nenaplnily. Hudební festival monitoruje policie, která rozložila svou základnu asi 200 metrů od hlavní scény.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vyznavači techna

vyznavači techna | Zdroj: ČTK

Zatím poslední velkou skupinu vyznavačů techna přivezl vlak od Plzně po 22. hodině večer. Od nádraží až téměř k řece doprovázely tanečníky policejní vozy. V pohotovosti jsou odhadem desítky policistů, ale příliš práce zatím neměli.

Pronajaté louky jsou poloprázdné a hudební systémy příliš hluku nevydávají. Vesničané tedy mohou být zatím klidní. Celá akce svým rozsahem nepřekračuje ostatní festivaly, které tu pravidelně po celé léto probíhají.

Největším nepřítelem technařů a policistů tak zůstávají jen mouchy a komáři, kteří se v této teplé a vlhké noci konečně nasytí.

Organizátoři technoparty si na tento víkend legálně pronajali ostrov na řece Úhlavě a přilehlé pozemky, za které už zaplatili zálohu deset tisíc korun. Konání akce řádně nahlásili a podle jednoho z organizátorů Zbyňka Ambrože jsou dohodnuté podmínky s obcí i s policií. Na místě bude hrát asi dvacet hudebních systémů.

Místostarostka Příchovic Marie Blažková Radiožurnálu řekla, že obec není konáním technoparty nijak nadšená, ale současná legislativa jí neumožňuje akci zabránit.

Marika Táborská, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme