Na trati Chomutov-Vejprty se srazily vlaky

Na železniční trati Chomutov-Vejprty se mezi zastávkami Křímov a Rusová odpoledne srazily dva vlaky. Jeden z těchto vlaků byl mimořádně vypraven u příležitosti 130. výročí založení tamní trati. Doprava na jednokolejné trati je přerušena a na místě zasahují tři hasičské sbory. Příčiny srážky se vyšetřují. Podrobnosti k nehodě sdělil Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu tiskový mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zdemolovaný vlak | Foto: Radek Petrášek

"Podle prvních informací nebyl nikdo usmrcen, ale došlo ke zranění osmi cestujících a dvou zaměstnanců Českých drah. Z tohoto počtu je jedna osoba těžce zraněna a v jednom případě se jedná o cizího státního příslušníka. Příčiny nehody šetří generální inspekce Českých drah a Policie České republiky. Na trati je zavedena náhradní autobusová doprava," poznamenal Petr Šťáhlavský.

Odhad škody je jeden a čtvrt miliónu korun.

Toto neštěstí je dalším, které dráhy postihly v posledních dvou měsících. Během nich se stalo zhruba deset nehod vlaků nebo vlaků s osobními vozy. Tragická byla zejména nehoda, při níž se počátkem května u Karlových Varů srazil vlak přepravující americké vojáky a techniku na cvičení v Česku s nákladní soupravou. Havárii tehdy nepřežil třiapadesátiletý strojvůdce nákladního vlaku, 14 amerických vojáků bylo zraněno.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme