Provoz na trati mezi Kolínem a Zábořím nad Labem zkomplikovala stržená trolej. V koridoru se už opět jezdí

Stržená trolej v Záboří nad Labem na Kutnohorsku zastavila na několik hodin provoz na železniční trati ve směru na Kolín. Zpožděné byly spoje hlavně na dálkové trase mezi Prahou, Kolínem a Českou Třebovou. Závadu se podařilo odstranit a vlaky už v koridoru obousměrně projíždějí.

Kolín (Aktualizováno: 20:04 29. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Regionální vlak Českýh drah City Elefant na Hlavním nádraží v Praze. | Foto: Jiří Špaček | Zdroj: Český rozhlas

„V 18:40 se podařilo odstranit závadu na trakčním vedení i v druhé traťové koleji. Mírná omezení jsou ještě na nádraží v Kolíně,“ řekla Radiožurnálu mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová.

Vlaky, které míří do Brna a z Brna, jedou přes Havlíčkův Brod. Podle mluvčího Českých drah Radka Joklíka se problémy týkaly stovek až tisíců cestujících.

„Stalo se to v nejméně vhodnou dobu, tedy v odpolední špičce. Navíc před dlouhými velikonočními svátky. Vlaky jsou plné lidí, týká se to skutečně stovek, až řekl bych tisíců lidí všech dopravců, kteří po koridoru jedou,“ uvedl pro Radiožurnál mluvčí Českých Drah.

Rychlíky byly odkláněny a nabíraly zpoždění, mezi Kolínem a Řečany nad Labem byla zavedena náhradní autobusová doprava.

Daniela Tollingerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme