Na účtech pro Asii už je skoro 300 miliónů korun

Na 300 milionů korun by se mohla v nejbližších dnech vyhoupnout částka, kterou lidé a firmy přispěli na pomoc jihovýchodní Asii postižené přírodní katastrofou. Drobní dárci už přispívají méně, humanitární organizace však dostávají větší dary od firem. Výjimkou však nejsou ani peníze od škol či domovů důchodců. I tento víkend se koná několik benefičních akcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

humanitární pomoc | Zdroj: ČTK

Prodejem drobných darů od veřejnosti získala Národní knihovna v Praze 20 a půl tisíce korun. Převede je na účet společnosti Člověk v tísni. Ta pomáhá hlavně na severovýchodě Srí Lanky "První krizová doba je za námi a nastává období obnovy, které nemůže být realizováno náhodně bez koordinace. Stavba školy nebo obnova vesnice, kterou smetla vlna, podléhá dohodě s místními orgány," vysvětluje Šimon Pánek a vysvětluje, že zahájili obnovu 8 vesnic. "Lidé už uklízí, dostali základní nářadí, dostávají za tu práci 3 dolary na den, což se může zdát směšné, ale v tamních podmínkách to není tak málo."

ADRA Česká republika podle Vítězslava Vursta připravuje projekt v Indonésii. "Tam už se konkretizuje projekt 17 škol, které bude česká DARA realizovat."

Česká katlociká charita se zapojila do emzinárodní pomoci a vedle toho zaplatí obnovu vesnic v Galle na Srí Lance.

Markéta Kaclová, Blanka Černá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme