Na účtu jednoho z obviněných v kauze kolem Savova zajistili policisté 640 milionů

Protikorupční policie zajistila zhruba 640 milionů korun na zahraničním bankovním účtu jednoho z obviněných v případu Octavian, v němž figuruje i podnikatel František Savov. V kauze je za krácení daně či praní špinavých peněz stíhaných jedenáct lidí včetně Savova. Podle podnikatelova mluvčího se nynější zabavení peněz přímo Savova ani jeho firem netýká.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie, ilustrační foto

Policie, ilustrační foto | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

Částku policie zajistila jako takzvanou „náhradní hodnotu“. Spolupracovala při tom s pražským městským státním zastupitelstvím, agenturou Eurojust a státem, kde měl obviněný peníze uložené.

Podle policie bylo třeba jednat rychle. „Rychlá spolupráce byla zcela nezbytná, neboť ten samý den obdržela finanční instituce pokyn k přesunu větší části uložených prostředků na účet vedený v bance se sídlem mimo Evropskou unii,“ řekl mluvčí protikorupčního útvaru Jaroslav Ibehej.

V kauze Octavian, které se zabavení peněz týkalo, figuruje i podnikatel a bývalý mediální magnát František Savov. Podnikatelův mluvčí Jan Hrubeš ovšem odmítl, že by zabavené peníze patřily právě Savovovi. „Františka Savova ani žádné z jeho firem se tato záležitost netýká,“ řekl Hrubeš Českému rozhlasu.

V rámci případu Octavian stíhá policie celkem 11 lidí. Obviněni jsou z krácení daně a z „legalizace výnosů z trestné činnosti“.

„Tyto osoby se podle našich závěrů měly podílet na neoprávněném vylákání nadměrných odpočtů DPH ve výši cca 770 milionů korun. V průběhu trestního řízení již došlo k zajištění nemovitostí a jiných finančních prostředků. V současné době je tak zajištěn majetek v prakticky stejné výši, jakou by měla činit způsobená škoda,“ uvedl Ibehej v tiskové zprávě.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme