Na Václavském náměstí demonstrují tisíce lidí

Na pražském Václavském náměstí probíhá demonstrace na podporu svobody slova a protestujících zaměstnanců České televize. Účastní se jí tisíce lidí. Ti zcela zaplnili horní část náměstí až k Vodičkově ulici. U sochy svatého Václava byla umístěna velkoplošná projekce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právě na ní se prostřednictvím telemostu spojili účastníci demonstrace s protestujícími novináři, kteří jim ústy Adama Komerse z krizového štábu ČT poěkovali za podporu.

Moderátorka Jolana Voldánová přirovnala současné podmínky v České televizi k teroru, z jehož rozpoutání obvinila nové Hodačovo vedení. K účastníkům promluvily i další osobnosti. Mezi nimi například zpěvák Daniel Hůlka. Místopředseda vlády Vladimír Špidla demonstranty seznámil s dnešním souhlasem kabinetu s novelou zákona o České televizi a Českém rozhlasu.

Kolem 2000 lidí demonstrovalo večer před budovou ostravského studia České televize. Občané podpořili zaměstnance veřejnoprávní televize, kteří nesouhlasí se jmenováním nového ředitele ČT Jiřího Hodače. Protože dav zablokoval ulici před ostravským studiem, policisté odklonili dopravu.

Jan Rosenauer, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme