Policie během protivládní demonstrace zajistila dva protestující. Většina pochodujících neměla roušky

Tisícovka lidí v úterý protestovala v Praze proti koronavirovým opatřením. Lidé se sešli odpoledne na Václavském náměstí, okolo 16:30 se vydali na pochod k Národnímu divadlu a vrátili se zpět na místo srazu. Před 18:00 se začali účastníci rozcházet. Akce, kterou pořádala organizace Jedno společné české srdce za svobodu, se obešla bez policejního zásahu.

Aktualizujeme Praha (Aktualizováno: 18:21 17. 11. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Václavské náměstí dorazili také lidé, kteří se původně měli od 15:30 zúčastnit demonstrace na Letné. Zaznělo několik proslovů. „Máme ve státním znaku lva, ne ovci, tak se podle toho chovejme,“ vyzval například jeden z řečníků. Lidé zpívali také píseň ‚Ach synku, synku‘.

Někteří třímali české vlajky a transparenty s nápisy ‚Už i viry jsou schopnější než vláda‘, ‚Vláda plní plán Rockefellerovy nadace‘, ‚My chceme chodit do školy, a ne sázet brambory‘ nebo ‚Vlastizrádci! Demisi!‘. Některé nápisy jsou namířené i proti opozici.

Na místě byl i zpěvák Daniel Hůlka, který dal již dříve veřejně najevo svůj nesouhlas s vládními kroky. Lidé se s ním fotili. Hůlka se kvůli protiepidemickým opatřením dostal do sporu s prezidentem Milošem Zemanem.

Při pochodu Prahou byli účastníci protestu velmi hluční. Skandovali například ‚Svobodu, svobodu‘, ‚Děti do škol‘, ‚My chceme do práce‘ nebo ‚Babiše do koše‘. Stála kvůli nim doprava. U Národního divadla se setkali s lidmi, kteří čekali na vystoupení Anety Langerové, která ze střechy divadla zazpívala píseň Modlitba pro Martu.

Demonstranti vyzývali přihlížející k tomu, aby se k nim přidali nebo aby si sundali roušky. Vše se ale obešlo bez konfliktů mezi oběma skupinami. Organizátor po 17:00 posílal protestující volně přes Národní třídu do dolní části Václavského náměstí, kde měli v plánu si společně zazpívat hymnu.

Účastníci pražského protivládního protestu se pomalu rozcházejí. Na Václavském náměstí ale dost lidí zůstává. Akce se obešla bez fyzických střetů.

Jakub Horáček, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme