Na Václavském náměstí startuje anketa Absurdita roku. Lidé mohou posílat své tipy

Happeningem na pražském Václavském náměstí dnes startuje už pátý ročník ankety Absurdita roku. Do té mohou lidé posílat své tipy na nesmyslné povinnosti, které stát ukládá podnikatelům. Zároveň se tam letos poprvé předá ocenění za přínos českému podnikání. Anketa Absurdita roku chce nejen na nelogické zákony upozornit, ale pracuje i na jejich odstranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václavské náměstí a Národní muzeum | Foto: Marián Vojtek

„Anketa Absurdita roku je nejúčinnější zbraní proti byrokracii, což dokazuje, že každá anticena, která byla každým rokem udělena, tak potom byla legislativně odstraněna. Asi nejzářnějším příkladem Absurdity roku je loňská vítězná povinnost, kdy podnikatel musel chodit na správu sociálního zabezpečení s dokumenty, které jsou on-line aktualizované na webu. Nám se dokonce podařilo tuto absurditu odstranit ještě ten samý den, kdy se Česká správa sociálního zabezpečení zavázala, že tuto povinnost od podnikatelů chtít nebude,“ říká spoluorganizátor ankety Michal Kaderka.

Věra Pfeifferová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme