Na Velkou cenu se chystá rekordní počet diváků

Během právě se rozbíhající motocyklové Velké ceny na brněnském Masarykově okruhu bude pořádek v moravské metropoli a jejím okolí usměrňovat na 800 policistů a strážníků, včetně posil z policejních škol v Brně a Holešově. Policejní hlídky budou nejen řídit dopravu, ale zaměří se také na některé nešvary, které tradičně Velká cena Brna přináší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Motocyklisti na křižovatce

Motocyklisti na křižovatce | Foto: Jan Rosenauer

Na silniční motocykly přitom letos míří do Brna rekordních 130 tisíc diváků, aby zejména ti, kteří přijedou na motorkách, na svých strojích také odjeli, budou policisté letos provádět pečlivější kontroly. Počet krádeží snížíme na minimum, slibuje zástupce brněnského policejního ředitele Karel Pospíšil. "Při kontrolách se zaměříme na převážení motocyklů, ale samozřejmě budeme kontrolovat samotné motocykly, jak je to s majitelem motocyklu a podobně," upřesnil.

Největší nápor diváků čeká Velkou cenu v neděli. Jen automobilů by mělo přijet na třicet tisíc. Parkovacích míst je dost, vzkazují svorně pořadatelé i policie. Jen je potřeba počítat s tím, že na zaparkování se bude čekat v dlouhých kolonách, varuje šéf dopravních policistů Leoš Držil.

"Doporučuji využít MHD a vyhnout se zbytečným komplikacím při parkování. Bude řada míst, kde budou uzavírky, ale autobus bude mít vjezd povolený, takže bez problémů se diváci dostanou autobusem až na autodrom. Pokud je mi známo, tak pojedou i speciální autobusy," dodal policista.

Hana Ondryášová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme