Na Vltavě v Praze platí 1. stupeň povodňové aktivity

Hladina Vltavy v hlavním městě nadále stoupá a je tam vyhlášen první povodňový stupeň, bdělost. Průtok řeky se během soboty zvýšil na 650 metrů krychlových za vteřinu. K dosažení druhého stupně by korytem muselo protékat 1000 metrů krychlových, vodohospodáři ale nepředpokládají, že by k tomu mohlo dojít. Magistrát ale preventivně nechal vyklidit náplavky, kterým hrozí částečné zalití vodou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský hrad | Foto: Jan Rosenauer

Jak Českému rozhlasu řekl mluvčí magistrátu Martin Kupka, náplavky byly vyklizeny už v pátek. V tuto chvíli už tam jsou na mnoha místech policejní pásky a je tam zákaz zastavení a stání. I v průběhu minulého týdne na několika místech vltavská voda sahala až po náplavky a na některých místech byly zaplavené. Hladina Vltavy se Už delší čas drží na poměrně vysokých hodnotách, v minulém týdnu voda dosahovala v průtoku hodnot kolem 400 metrů krychlových. Důvodem současného stoupání hladiny je podle mluvčího upouštění přehrad vltavské kaskády.

Marika Táborská, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme