Na vraždu Kubiceho měl být najat agent elitního policejního útvaru

Skupina kolem někdejšího šéfa kabinetu premiérů Zdeňka Doležela si na vraždu ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jan Kubiceho pravděpodobně najala policejního agenta a spolupracovníka Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Tvrdík | Zdroj: ČTK

Novinářům to řekli zástupci ČSSD v čele se šéfem poradců předsedy ČSSD Jaroslavem Tvrdíkem. "Jestli je toto náš profesionální elitní útvar, jak jsme byli léta v minulosti přesvědčováni, potom je mi líto Policie České republiky. Toto není chování profesionálů, elitních profesionálů," řekl Tvrdík.

Skupina údajně plánovala fyzický útok na architekta Marka Říčaře a najala si k tomu muže, který ale věc oznámil policii a v případu teď vystupuje jako utajený svědek. Chystaný útok proti Říčařovi měl být podle televize Nova pro najatého vraha testem před podobným útokem na Kubiceho.

Televize také zveřejnila nahrávku, podle které budišovský starosta Ladislav Péťa nabízel za smrt Marka Říčaře až milión korun. Jednání, kde se Péťa i Doležel setkali s vyděrači, se odehrálo v motorestu ve Velkém Meziříčí.

Naděžda Hávová, Blanka Černá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme