Na Vsetínsku a Frýdecko-Místecku jsou lidé stále bez proudu

Stále napjatá je situace na severní Moravě po včerejší sněhové kalamitě. Tisíce domácnosti na Vsetínsku a Frýdecko-Místecku jsou nadále bez elektrického proudu, problémy jsou především v horských oblastech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zimní slunce | Foto: Jan Rosenauer

Krizový štáb musel řešit situaci v domově důchodců v Karolince, kde kvůli výpadku elektřiny hrozila evakuace bezmála 150 částečně nepohyblivých, důchodců. Domov byl totiž téměř 22 hodin bez vody, tepla a světla. Problémy mají i chovatelé dobytka, kvůli výpadku nemohou dojit krávy a hrozí jim tak velké škody.

Vsetínská radnice jim zdarma zapůjčila elektrocentrálu. Energetici doufají, že se jim podaří obnovit dodávky během zítřka. Navíc stále nejezdí všechny vlaky mezi Českem a Slovenskem.

Sněhová kalamita zasáhla Vsetínsko v noci z úterka na středu. Hasiči během středečního dne organizovali přes 60 výjezdů profesionálních hasičských sborů. Silnice na mnoha místech zablokovaly nejen spadené stromy a větve, ale také sloupe elektrického vedení. Dnes se situace výrazně zklidnila.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme