Na východě Čech čekají ministra Bártu, mluvit se bude o D11

Ministr dopravy Vít Bárta zamíří na východ Čech. Pokračuje tak ve svých cestách po jednotlivých regionech republiky. Mluvit se bude hlavně o dostavbě dálnice D11 a rychlostní silnici R35.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr dopravy Vít Bárta (Věci veřejné) před zasedáním vlády ČR | Foto: Tomáš Adamec

Ministr zamíří nejdříve do Královéhradeckého kraje. V tomto regionu je největším problémem nedostavěná dálnice D11. S farmářkou Ludmilou Havránkovou, jejíž pozemky stát pro dostavbu do Hradec Králové potřebuje, ale Bárta jednat nebude.

Oba se sešli už před týdnem a v jednání budou brzy pokračovat. Ministra uvítají představitelé Královéhradeckého kraje už dopoledne a jak potvrdil hejtman Lubomír Franc, témat bude víc.

„Dálnice D11, její dostavba do Hradce Králové a pak perspektiva stavby D11 do Jaroměře a na hranice s Polskem. Máme v plánu jednat i o silnici R35 a také o obchvatu Náchoda,“ řekl Franc.

Vedení kraje chce ministrovi představit studii, podle které by některé silnice v regionu mohly být postaveny s pomocí takzvaných PPP projektů. Do výstavby by se tak zapojil soukromý kapitál a stát by ušetřil.

Cesta Víta Bárty po východních Čechách bude pokračovat návštěvou obří křižovatky v Opatovicích nad Labem. V sousedním Pardubickém kraji chce ministr odpoledne navštívit i město Chrudim, které dlouhodobě trápí nedostavěný obchvat.

Igor Maňour, Ota Nehasil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme