Na východě Čech počítají škody. Půjdou do desítek milionů

Situace na vichřicí poničeném elektrickém vedení ve východních Čechách se zlepšuje. Energetici už kromě okresu Semily odvolali kalamitní stav. Škody odhaduje ČEZ až na čtyřicet milionů korun. Poničený majetek pak hlásí firmy i domácnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

následky bouřky v kempu ve Vrchlabí | Zdroj: ČTK

"Máme zatím hrubé odhady, které hovoří o částce třiceti až čtyřiceti milionů korun. Ale jsou to samozřejmě pouze první čísla," upřesnila mluvčí společnosti ČEZ Šárka Beránková.

Poruchy jsou v současné době už jen na vedení nízkého napětí. Energetikům navíc práci na odstraňování škod během víkendu komplikovalo počasí.

"Bouřky přišly nejen ve čtvrtek, ale byly i v pátek a sobotu, takže se nám některé poruchy objevovaly ještě během víkendu. Byl tam těžký rozmoklý terén, takže naše těžká technika se jen velmi obtížně dostávala do nepřístupných oblastí," přiblížila Beránková.

Nejsložitější situace dál zůstává na Semilsku a Jičínsku, kde mají energetici potvrzenou ještě stovku poruch na nízkém napětí. Třicet poruch musí odstranit také na Liberecku a Jablonecku.

Přečtěte si také:
Energetici celý víkend odstraňovali následky čtvrtečních bouří
Na východě Čech odstraňují škody po čtvrteční bouři
Česko se vzpamatovává ze čtvrtečních bouří, při nichž zemřeli dva lidé
Bouře v Česku má druhou oběť, na Slapech utonul mladý muž

Pavel Novák, Barbora Mocová, Ivana Schoffelová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme