Na východě Čech už o cestu domů požádalo přes 200 cizinců

Cizinecká policie na východě Čech řešila už přes dvě stovky žádostí v rámci projektu Dobrovolné návraty. Ten umožňuje v případě ztráty zaměstnání cizincům cestu zpět do vlasti. Nejvíc lidí požádalo o letenku a finanční příspěvek v Náchodě a Pardubicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cizinci

cizinci | Foto: Archiv

Podle cizinecké policie byl o projekt Dobrovolných návratů na východě Čech největší zájem v jeho počátku, tedy v únoru. V těchto dnech jde spíš už jen o ojedinělé případy.

"Během první fáze projektu bylo podáno celkem 235 žádostí. V Pardubicích 145 cizinců, kteří projevili zájem, v Hradci Králové 42, v Ústí nad Orlicí 25, v Náchodě 18 a v Kostelci nad Orlicí pět cizinců," řekla mluvčí oblastního ředitelství služby cizinecké policie v Hradci Králové Ivana Ježková.

Nejvíce cizinců, kteří o pomoc při návratu domů v regionů požádali, bylo z Mongolska. "Bylo jich 176, dále pak z Vietnamu 48, pět Ukrajinců, pět Indonézanů a nabídky využil i jeden státní příslušník Ruska," dodala Ježková.

Projekt Dobrovolných návratů pokračuje až do 15. prosince letošního roku. Fungovat začal v únoru.

Přečtěte si také:
Cizinci bez práce mohou ode dneška požádat o letenku domů
Nabídku vlády na dobrovolné návraty využilo zatím 270 cizinců

Martin Pařízek, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme