Na východě Čech zůstávají po řádění bouře derecho stovky lidí bez proudu

Stovky obyvatel na východě Čech zůstávají po páteční silné bouřce bez elektřiny. Podle regionální mluvčí společnosti ČEZ Šárky Beránkové pracovali technici celou noc a jsou stále v terénu.

Hradec Králové (Aktualizováno: 15:10 13. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle ČEZu by se ale dodávky elektrického proudu měly vrátit do neděle.

Podle ČEZu by se ale dodávky elektrického proudu měly vrátit do neděle. | Foto: Karel Řehák - TouristFoto.cz

Na Trutnovsku jsou ještě desítky obcí bez elektřiny. Bez proudu jsou zatím i lidé v okolí Libňatova a Úpice. „Jsou tam části obce, kde energie nejde, protože tam popadaly i betonové sloupy. Jsou tam velké vzrostlé stromy ve vedení, takže oprava bude složitější,“ vysvětluje Beránková s tím, že místem se prohnala vichřice.

Na opravě se podle ní podílejí i externí firmy a pracovníci ČEZ z jiných regionů. Podle mluvčí by se měli lidé obnovení dodávek dočkat během neděle a pondělí. Například v Libňatově je už třetí den bez elektřiny všech 360 obyvatel.

„Problém je to značný, pro lidi, kteří mají mrazáky, což teď mají všichni. Spoustu občanů ještě včera nakoupilo centrály, pokud to stihlo a pokud pojede po obci, tak uslyšíte, že jich jde docela dost. Lidi jsou při sobě a vzájemně si pomáhají,“ říká nezávislý starosta Jaroslav Tomeš.

Českem se počátkem víkendu přehnaly silné bouře zvané derecho. Doprovázel je vítr, který poničil desítky domů. Desítky domácností na východě Čech jsou stále po silných bouřkách bez elektřiny. Největší problémy vznikly podle energetiků na Náchodsku a Trutnovsku.

Barbora Maxová, Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme