Na vyjmutí ježka z klece stačí i tři sekundy

Pouhé tři vteřiny dnes stačily Jaromíru Krejčovi k vyjmutí ježka z klece. Slavný hlavolam zamotal hlavu celkem dvěma stovkám účastníků Memoriálu Jana Tleskače. Světový šampionát, který se inspiroval slavným románem Jaroslava Foglara, se v Praze konal už počtvrté. Držiteli světového rekordu jsou po dnešku dva lidé. Jaromír Krejčovi se podařilo vyrovnat úspěch dosavadního mistra světa Jana Trojana.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ježek v kleci

ježek v kleci

Soutěžit ve vyprošťování hlavolamu ježek v kleci mohly všechny věkové kategorie a nejmladšímu z účastníků bylo pouhých deset měsíců. Hrdý tatínek byl ovšem přesvědčen, že jeho šikovný potomek není tak úplně bez šancí. "Simkartu z mobilu mu trvalo vyndat asi půl minuty, tak jsem mu půjčil ježka v kleci, na postýlce trénoval. Je hrozně šikovný."

Letošní už čtvrté mistrovství ve vyjmutí ježka z klece, se uskutečnilo 63 let poté, co redakce někdejšího časopisu Mladý hlasatel uspořádala pro své čtenáře historicky první soutěž v této disciplině.

Markéta Kaclová, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme