Na vyřešení problémů s pozemky v Nošovicích má kraj 10 dní

Do deseti dnů musí Moravskoslezský kraj oznámit, jestli jsou připraveny pozemky pro plánovanou průmyslovou zónu v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Plochu, kterou se kraji dosud nepodařilo úplně scelit, chce jihokorejská automobilka Hyundai využít na stavbu nové továrny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský úřad | Foto: F. Tichý

Představitelé Moravskoslezského kraje se dostávají do časové tísně - nošovický pozemek mají připravený na 95 procent. Chybějících pět procent ale může celý záměr zhatit. Svou půdu v budoucí zóně nechtějí prodat čtyři lidé, upřesnil náměstek hejtmana Pavel Drobil.

"Někteří odmítali s poukazem na to, že třeba nebyly vyřešeny záležitosti zemědělského družstva, někteří zatím odmítali kontakt, snažíme se dál. Já věřím, že těch 10 dní, které jsme si ještě dali, jsou dostatečným prostorem k tomu, abychom v jednání s těmi lidmi uspěli."

Problémy má kraj i se zemědělským družstvem vlastníků, které na nošovické půdě hospodaří. Družstevníci už sice souhlasí s přesunem zelinářské výroby na jiné místo, dohoda s krajem vázne na výši náhrad za přesun.

Jestli se podaří vyřešit všechny problémy, bude jasné 8. prosince. Záložní variantou Moravskoslezského kraje pro firmu Hyundai je areál v Mošnově na Novojičínsku.

Michal Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme