Na Vyškovsku se opět pátrá po zmizelých dětech

Ani dnešní den zatím nepřínesl žádný zvrat v několikatýdenním pátrání po sourozencích Vosmanských. Na pomezí vyškovského a kroměřížského okresu pročesávají terén na tři stovky policistů a vojáků, policejní potapěči prohledávají břehy Koryčanské nádrže. Intenzivní pátrání bude pokračovat i v následujících dnech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Neprozkoumaná plocha se ale postupně zmenšuje a kriminalisté zatím nezískali nové poznatky pro pátrání v jiných lokalitách. Jak ČRo 1 - Radiožurnálu řekl velitel pátrací akce podplukovník Vlastimil Dvořák, pátrači se dnes zaměřili na obec Kunkovice a veškerý lesní porost v okolí obce, který je velmi členitý a nepřehledný. Uvedl také, že je každý den oslovují místní občané a předávají své poznatky, o nichž se domnívají, že by mohly mít souvislost s tímto případem. "Všechny prověřujeme, zatím však nic nenasvědčuje, že by se zakládaly na pravdě."

Desetiletý Jan Vosmanský a jeho o dva roky starší sestra Dagmar jsou nezvěstní už od koncem července. Obě děti si vyjely se svým belgickým švagrem na výlet po jižní Moravě. Cizinec byl minulý týden nalezen mrtev. Policisté ve spolupráci s belgickou stranou prověřují i varianty zločinných praktik obchodníků s dětmi a dětskou pornografií. Věří, že v pátrání jim pomůže výsledek testů DNA a zdravotní dokumentace Belgičana. Informace o jeho osobě, například o tom jestli byl už v minulosti trestán, prozatím tají.

Ivan Holas, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme