Na základnu v Náměšti se po více než roce vrátily letouny

Na téměř půl miliardy korun přišla první etapa rekonstrukce vojenského letiště v Náměšti nad Oslavou. Zhruba 60 procent nákladů zaplatila Severoatlantická aliance. V jediné vojenské profesionální jednotce na Vysočině je v současné době 500 lidí a základna je i významným zdrojem zaměstnanosti v regionu. Dnes se po více než roce na letiště vrátila pětice letounů L-39 a vracejí se i lidé, kteří byli po dobu modernizace základny převeleni spolu s technikou do Pardubic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

L-39 Albatros | Foto: Ministerstvo obrany ČR

Zbývajících pět letounů L-39 Albatros přiletí na domovskou základnu v nejbližších dnech a plný letový provoz na základně v Náměšti začne za dva týdny. "Pravidelný provoz začneme od 26. 7. Zatím jsme se sjednotili na názoru, že budeme létat tři dny v týdnu - v úterý, ve středu a ve čtvrtek - samozřejmě podle potřeb to budeme rozšiřovat," řekl dnes velitel 22. základny Jindřich Staněk.

Vojenské letiště v Náměšti nad Oslavou získalo novou vzletovou a přistávací dráhu, brzdící zařízení, osvětlení a další prvky, které ze 45 let staré základny dělají jedno z nejmodernějších letišť splňujících standardy NATO. Tamní 22. letecká základna je naší první plně profesionální vojenskou jednotkou.

Marika Táborská, Petr Večeřa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme