Na zámku v Lánech se bude mluvit o zahraniční politice

Schůzku k českému předsednictví Evropské unii svolal na odpoledne do lánského zámku prezident Václav Klaus. Už minulý týden řekl, že chce diskutovat o dělení funkcí a pravomocí v době, kdy bude Česko Unii předsedat. Důležitou otázkou bude i neschválená Lisabonská smlouva o reformě Unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zámek Lány | Foto: Věra Luptáková

Téměř jisté je to, že české předsednictví Unie se odehraje podle starých pravidel. Problémem, se kterým by si měla předsednická země poradit, bude, co s reformní Lisabonskou smlouvou. Francouzský prezident Nicolas Sarkozy jasně řekl, že chce teď, v době kdy Unii předsedá Francie, najít řešení problémů kolem ratifikace, ale připustil, že to za půl roku nestihne.

Úkol najít řešení tak částečně připadne České republice a prezident Václav Klaus, který už Lisabonskou smlouvu označil za mrtvou, si s premiérem a ministry zodpovědnými za zahraniční politiku ujasní postoje i v této otázce.

Milan Kopp, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme