Na Žďársku našli čtrnáctou oběť povodní

Současné povodně v Česku mají na svědomí už čtrnáct životů. Na Žďársku záchranáři po několikahodinovém pátrání našli tělo třiapadesátiletého muže, který se utopil v rybníce. Po včerejších přívalových deštích odjel zkontrolovat rybník, který měl pronajatý k chovu ryb. Do noci se ale nevrátil domů, a tak ho příbuzní a následně hasiči začali hledat.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři u obce Bory na Žďársku

Záchranáři u obce Bory na Žďársku | Zdroj: ČTK

Tělo muže se zaklínilo přímo ve výpusti Manova rybníka, vzdáleného od obce Bory asi jeden a půl kilometru. Vyproštění těla trvalo několik desítek minut, protože bylo hluboko ve výpustní rouře, kde je velký tlak proudící vody.

Záchranáři po muži z obce Bory na Žďársku pátrali od včerejšího večera poté, co jeho zmizení nahlásili rodinní příslušníci.

Na Jesenicku se konalo rozloučení s utonulým hasičem

Ve Vlčicích na Jesenicku se dnes rozloučili s velitelem místního sboru dobrovolných hasičů Boleslavem Staňkem. Ten zahynul při povodních minulý týden, když pomáhal zachraňovat ostatní.

Hasičský záchranný sbor na tyto případy pamatuje a rodinu tragicky zemřelého odškodní, říká Karel Kolařík, náměstek ředitele Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje:

"Tyto případy se řeší obdobně jako úrazy s následkem smrti. Je poskytováno mimořádné nárazové odškodnění pozůstalým. V tomto případě se bude jednat o syna a o rodiče, se kterými žil v jedné domácnosti. Samozřejmě budou hrazeny i náklady na pohřeb."

Boleslav Staněk byl dvanáctou obětí povodní. Jeho tělo našli dobrovolní hasiči v obci Vojtovice na Jesenicku. Velitel hasičů utonul poté, co se pod ním utrhl břeh rozvodněného potoka.

Bouřky a přívalové deště stále sužují Česko

Ve Fulneku na Novojičínsku uklízejí škody po včerejší bleskové povodni. Během necelé hodiny vystoupala hladina Husího potoka, který protéká městem, až na třetí povodňový stupeň. Voda zatopila sklepy domů a několik silnic.

S přívaly vody se potýkali i v dalších krajích. Na jihu Čech evakuovali hasiči dva dětské tábory na Prachaticku. V Táboře déšť zaplavil několik ulic.

Přečtěte si také:
Bouřky a přívalové deště stále sužují republiku
Hasiči na Jesenicku našli už dvanáctou oběť povodní
Pro lidi postižené povodněmi vydalo ministerstvo práce informační letáky
Přívalové lijáky potrápily Příbramsko, Vysočinu i Novojičínsko
Povodněmi zasažený Olomoucký kraj žádá o další peníze
Lidé odklízející škody po povodních mohou mít nárok na volno z práce
Klienti pojišťoven nahlásili povodňové škody za miliardu korun
Vláda chce podpořit lepší protipovodňovou ochranu
Pro Jihočeský kraj bude platit až do pátečního večera výstraha před povodněmi
Stav ohrožení platí na jihu Čech už jen na Blanici
V části Jihočeského kraje je vyhlášen stav nebezpečí
V části jižních Čech začíná platit stav nebezpečí
Přívalové deště opět vyhnaly řeky na třetí povodňové stupně

Nejděte si ještě podrobnou PŘEDPOVĚĎ POČASÍ.

Daniel Burda, Lenka Rafaelová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme