Na železnici platí nový jízdní řád

O půlnoci ze soboty na neděli se změnil jízdní řád Českých drah. Na železniční síť vyjede denně v průměru 7261 vlaků, rozsah osobní dopravy se zvýší o 1,6 procenta. Až do září budou moci všichni cestující používat zákaznické jízdné bez toho, aby si museli obstarat některý z průkazů na zákaznickou slevu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlivem rekonstrukce důležitých koridorů však dojde k prodloužení jízdní doby některých rychlovlaků typu Inter a EuroCity. Jak Radiožurnálu řekl vedoucí tiskového oddělení Českých drah Petr Šťáhlavský, dávají přednost minimálnímu zpoždění před rychlostí spojů.

Podle Petra Šťáhlavského se například cesta vlakem EuroCity z Prahy - Holešovic do Děčína prodlouží o 11 minut. V koridoru na Moravě mezi Přerovem a Svinovem, kde se také trať rekonstruuje, se jízda rychlovlaků prodlouží přibližně o 13 minut. Mezi Kolínem a Pardubicemi rychlíky pojedou asi o pět minut déle.

Doprava se naopak zrychlí na zrekonstruovaných tratích na jižní Moravě. Maximální rychlost u 23 vlaků dosáhne u nás rekordních až 160 kilometrů v hodině.

Petr Doležel, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme