Na zledovatělých chodnících se o víkendu v Praze zranilo 135 lidí

Až 135 lidí skončilo o víkendu kvůli náledí v péči lékařů pražské záchranné služby. Nejhorší byla sobota, kdy vyjížděli k více než stovce případů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ledovka na pražských chodnících a ulicích působila problémy chodcům

Ledovka na pražských chodnících a ulicích působila problémy chodcům | Zdroj: ČTK

„Spektrum zranění bylo široké – od lehkých zhmožděnin, přes výrony kotníků a luxace kloubů až po zlomeniny kostí."

"Časté byly také zlomeniny hlavy a páteře,“ řekla Radiožurnálu mluvčí záchranné služby Klára Fikejzová.

Od dnešní půlnoci záchranáři ošetřili deset úrazů po pádu na náledí.

Cesta k odškodnění není snadná

Získat odškodnění není samozřejmost. Neupravený chodník, na kterém uklouznete, totiž ještě nedává automaticky šanci získat peníze. Naopak je potřeba celou událost pořádně zdokumentovat, vyfotit, ideálně najít svědky a se vším se obrátit na majitele chodníku, potvrdil Radiožurnálu právník časopisu D-test Miloš Borovička:

Přehrát

00:00 / 00:00

O možnostech odškodnění mluvil reportér Nikola Bojčev

„Tedy než půjdeme k soudu, než budeme vymáhat u někoho, kdo rozhodne právně, zda-li jsme nárok měli, či ne, tak vyzýváme obec dobrovolně, aby splnila. A je na ní, aby posoudila, zda-li uklidila chodník, neuklidila, nebo zda jsme byli opatrní, či ne.“

Mnohé obce už jsou proti takovým nárokům zraněných chodců pojištěné, a tak často nebývá vyplacení odškodného velký problém.

Jednu věc je ale potřeba si uvědomit. Pokud vidíte, že chodník není upravený, je na něm led, a přesto po něm půjdete, v případě úrazu nemáte na odškodné nárok. Chůzi musíte přizpůsobit aktuálnímu stavu, řekl už před časem Nevyšší soud.

Nikola Bojčev, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme