Na Zlínsku budou lidé zřejmě déle čekat na operace

Pacientům ve Zlíně hrozí delší čekání na operace. Lékaři tamní Baťovy nemocnice už dříve odmítli sloužit přesčasy a nově zavedený třísměnný provoz podle nich omezí počet operačních hodin. Jiné řešení však zatím nemocnice nemá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operace | Foto: Armáda ČR

Třísměnný provoz začne platit pro lékaře Baťovy nemocnice už od pátku 1. listopadu. Více než 130 jich totiž v září podalo výpověď z přesčasových hodin a nemocnici po zákonném zvýšení platů chybí zhruba půl druhého milionu korun na dofinancování ústavní a pohotovostní péče. Okresní lékařská komora varuje, že vznikne problém při sestavování operačních týmů a neakutní zákroky budou odkládány stále více. Řešení hledá vedení nemocnice s odboráři.

Co s pohotovostní službou navrhuje ministryně zdravotnictví Marie Součková. "Je možnost ošetřit ji některým metodickým pokynem ve smyslu lékařů první linie, kteří by měli o svého klienta pečovat 24 hodin denně."

Marika Táborská, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme