Na Zlínsku byl vyloupen sklad s náboji

Největší krádež střeliva za poslední desetiletí šetří policisté ze Zlína. Ze skladu soukromé firmy v Popově u Slavičína zatím neznámí pachatelé včera odcizili dvaapadesát tisíc kusů nábojů typu Luger 9 milimetrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

náboje | Foto: zbraně.cz

Zloději šli zřejmě najisto. Po rozpletení drátěného plotu překonali zámek na dveřích skladiště, z něhož odnesli krabice s 52 tisíci náboji. Zbrojařské firmě ze Štítné nad Vláří tak vznikla škoda ve výši 140 tisíc korun.

Podle mluvčího zlínské policie Ivo Mitáčka je však část viny na majitelích skladu. "Pachatel vnikl do skladu, který není určen k uchovávání takovéhoto materiálu a není k těmto účelům řádně zabezpečen. Odcizeno bylo celkem 35 krabic nábojů Luger ráže 9 milimetrů. Ty používají především ozbrojené složky, ale jsou také velmi rozšířené u soukromých osob."

Policisté zjišťují, zda firma neporušila zákon, když střelivo uložila v nezabezpečeném skladišti. Po pachatelích se nadále pátrá.

Marika Táborská, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme