Na změně vizáže se dá i vydělat. Dlouhé vlasy vykupují některá kadeřnictví

Uvažujete o změně účesu? Letní krátký střih by se do horkých dnů určitě hodil. A na takové změně účesu můžete dokonce i vydělat. Pokud máte dlouhé vlasy, pak se vyplatí je prodat. Zájem o výkup vlasů stoupá. Redaktor Martin Karlík přišel do kadeřnického salonu zrovna ve chvíli, kdy vlasy prodávala celá rodina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Své dlouhé vlasy prodal i reportér Českého rozhlasu Martin Karlík | Foto: Martin Karlík

„Ještě před rokem chodilo na výkupy málo lidí. Jelikož přišel někdo zřídka, vyfotila jsem si před a po ostříhání každého. Teď už si to tak často nefotím, ale výkup, kdy přijede celá rodina, je opravdu rarita. To si nemůžeme nevyfotit,“ říká kadeřnice Petra Valentová, když pramen po pramenu opatrně stříhá vlasy Kateřině Vokurkové.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ostříhání a prodej svých vlasů si na vlastní kůži vyzkoušel redaktor Martin Karlík

Ta se do Prahy přijela dát ostříhat z Mostu. Své vlasy přes celá záda se rozhodla prodat. To samé se stane i s vlasy dvou dcer.

„Ostříhat vlasy jsme se rozhodly ze solidarity k naší dceři, která půjde na náročnou školu. Každý den jí trvá půl hodiny, než se učeše. Proto jsem si řekly, že bude mít jednodušší život, když bude mít kratší vlasy. A aby jí to nebylo líto, tak se ostříháme všechny,“ vysvětluje Kateřina Vokurková.

Cena vlasů při výkupu se určuje podle délky a hmotnosti. O co delší, o to víc za gram. Každý pramínek se tak měří a váží zvlášť.

„Vykoupené vlasy se používají především na výrobu vlásenek, paruk,“ uvádí kadeřník Petr.

Matka a dcery Vokurkovy dostaly za své vlasy 4400 korun a ještě přišly zdarma k novému účesu.

A protože je léto, rozhodl se nechat ostříhat i redaktor Českého rozhlasu. Za své vlasy po hodině v kadeřnickém křesle inkasoval 330 korun.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme