Na změny počasí opravdu můžeme reagovat

Únava, podrážděnost, bolesti hlavy. To jsou jen některé příznaky, které mohou lidem způsobovat náhlé změny počasí. Doktor Josef Jonáš, který se zabývá aletrnativní medicínou, upozorňuje, že za těmito reakcemi organismu stojí vegetativní nervový systém. Proto se problémy z rozmarů počasí týkají nejen starších a nemocných lidí, ale i mladých. Přispívá k tomu i náš způsob života.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Déšť - tmavé pozadí | Foto: Jan Rosenauer

"Tento vegetativní nervový systém je velmi citlivý třeba na psychiku. Jestliže dlouho žijeme ve stresu, úzkosti a napětí, tak se tyto vlivy přenášejí do vegetativního systému a my žijeme v napětí a ve stresu už od dětských let, a to je důvod velké citlivosti tohoto systému."

Doktor Jonáš také radí, jak se dají reakce na počasí zmírnit. "To, co se už dneska v civilizovaných zemích dělá, lidé meditují a vykonávají různé relaxační techniky, sundají ze sebe napětí a tím zklidní vegetativní nervovýv systém. Ale i sauna cvičí s tímto nervovým systémem a způsobuje jeho lepší pružnost."

Markéta Kaclová, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme