Na Znojemsku havaroval vůz s ministrem zahraničí Zaorálkem. Zrušil kvůli tomu svůj víkendový program

U Lechovic na Znojemsku v pátek večer havarovalo auto s člověkem, který patří mezi osoby chráněné policií. Podle informací, které serveru iROZHLAS.cz sdělil mluvčí policejního prezidia, účastníkem nehody byl i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek z ČSSD. Jak uvedlo ministerstvo zahraničí, byl Zaorálek propuštěn do domácí péče. Utrpěl zranění hlavy, jeho stav je ale dobrý.

Tento článek je více než rok starý.

Aktualizováno Znojmo (Aktualizováno: 9:49 16. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U Lechovic na Znojemsku havarovalo auto s ministrem zahraničních věcí Zaorálkem, který patří mezi osoby chráněné policií

U Lechovic na Znojemsku havarovalo auto s ministrem zahraničních věcí Zaorálkem, který patří mezi osoby chráněné policií | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

„Došlo k dopravní nehodě za účasti vozidla chráněné osoby. Transportováno bylo několik osob do nemocnice k ošetření. Můžeme potvrdit, že jednou ze zraněných osob této dopravní nehody byl ministr zahraničí,“ sdělil serveru iROZHLAS.cz mluvčí policejního prezidenta Petr Habenicht.

„Na místo jsme vyslali vrtulník letecké záchranné služby, který transportoval do nemocnice v Brně Bohunicích muže se středně těžkým zraněním,“ řekla mluvčí jihomoravské záchranné služby Hedvika Kropáčková. Podle ní to byl muž nad 60 let.

V důsledku nehody byl zraněn ministr zahraničních věcí, který byl krátce po nehodě převezen do brněnské nemocnice. Při nehodě utrpěl zranění hlavy, jeho zdravotní stav je nicméně dobrý. Z nemocnice byl již propuštěn do domácí péče,“ uvedlo v prohlášení ministerstvo zahraničních věcí.

Podle mluvčí ministerstva Ireny Valentové zrušil Zaorálek svou návštěvu na víkendových Dnech NATO v Ostravě, od pondělí ale bude pokračovat v plánovaném programu.

Podle jihomoravského policejního mluvčího Pavela Švába se u odbočky na Oleksovice srazila dvě auta. Míru zavinění účastníků nehody policie zjišťuje. Zatím se ví pouze to, že se ministrovo Audi srazilo s Mercedesem. Šváb regionálnímu deníku řekl, že dechová zkouška na alkohol byla u obou řidičů negativní.

Nehoda se stala v podvečerních hodinách. Zaorálek měl do té doby na jižní Moravě celodenní předvolební program. Po 17:00 byl ještě na Znojemském historickém vinobraní.

Ministr zahraničí patří mezi představitele státu, o jejichž bezpečnost se policie stará. Dalšími chráněnými osobami jsou prezident republiky, předsedové obou komor Parlamentu, premiér a ministři vnitra, spravedlnosti a financí.

pla, rez, Jana Klementová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme