Na Znojemsku řádilo tornádo

Na Znojemsku řádilo tornádo. V Hevlíně poškodilo včera odpoledne střechy 30 domů, okna a fasády. Na seznamu škod je i jedno auto, které má od padajících střešních tašek zničenou karosérii. Nikdo nebyl zraněn. Škody vyčíslí dnes likvidátoři pojišťoven, kteří do obce přijíždějí. Tornádo patrně vzniklo v Rakousku u města Laa an der Thaya. U nás je ročně evidováno 20 většinou ne příliš silných tornád.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vykácený les | Foto: Hnutí Duha

V obci Hevlín poškodilo tornádo přes třicet střech domů, asi šedesát stromů, auta a elektické vedení. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Rychlost tornáda dosahovala až sto kilometrů za hodinu. Profesionální i dobrovolní hasiči zasahovali na místě až do pozdních večerních hodin. Podrobnosti má tiskový mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid: "Na místě pracovalo na tři desítky hasičů. Celkově se podíleli na odstraňování následků 31 poškozených střech domů, 2 stodol, dále řada poškozených plotů zahrádek, vyvrácené stromy, kterých bylo snad na šest desítek, protože přesná bilance se teprve upřesňuje. Bylo i potrhané elektrické vedení, takže byla nutná součinnost s rozvodnými závody. Ty škody byly poměrně rozsáhlé a přesná výše není dosud známa."

Přehrát

00:00 / 00:00

Mluvčí hasičů Jaroslav Haid o škodách

Markéta Kaclová, Lenka Rákosová, Gabriela Sahánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme