Nabídka, aby se stal Ivo Mathé novým ministrem kultury, stále trvá

O křeslo šéfa resortu ministerstva kultury se hraje dál. Nabídka, aby do něj usedl Ivo Mathé, stále trvá. Radiožurnálu to končící rektor Akademie Múzických umění osobně potvrdil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvu kultury bude šéfovat buď poslankyně Alena Hanáková nebo rektor Akademie múzických umění Ivo Mathé | Zdroj: ČTK

S dotazem, zda by nechtěl usednout do křesla resortu kultury po současné ministryni Aleně Hanákové, se na něj předevčírem večer obrátil předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a dal mu pár dní na rozmyšlenou.

Končící šéf Akademie múzických umění Ivo Mathé uvedl, že ze strany šéfa TOP 09 šlo spíš o nabídku bez časového omezení, a že ji chápe tak, že stále trvá, protože od té doby ho nikdo nekontaktoval.

Přehrát

00:00 / 00:00

Informace o výměně na postu ministra kultury zjišťovala redaktorka Michaela Vetešková.

„V těchto hodinách se mnou nikdo nejednal, protože jsme si také dali čas na rozmyšlenou minimálně víkend s tím, že se budeme kontaktovat někdy během příštího týdne. Já prostě věřím, co bylo řečeno,“ řekl Mathé.

Zdůraznil, že o post ministra kultury nijak neusiluje. Do médií o této nabídce promluvil proto, že se ho na to novináři přímo zeptali a on popravdě odpověděl.

Alena Hanáková Radiožurnálu řekla, že si za svojí prací v čele resortu stojí a je připravena ho dál vést:

„V práci, kterou jsem načala, budu pokračovat do té doby, než se rozhodne třeba politicky, že by se měl post ministra kultury vyměnit za někoho jiného. A budu to respektovat se vším, co k tomu patří."

Vzdávat se ale ministryně nebude

"Vzdávat se a ustupovat ale nebudu, protože práce, kterou na ministerstvu děláme, je dobrá. Za to, co tam dělám, se nestydím, protože všechny věci, které jsme udělali, a byla jich řada, byly dobré," dodala.

TOP 09 i hnutí Starostové a nezávislí rozzlobilo, že Mathé o schůzce mluvil do médií, a Hanáková se tak o svém případném odchodu dozvěděla až od novinářů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministryně kultury Alena Hanáková si za svojí prací stojí.

„Tento způsob, jak to proběhlo médii a jak jsem byla dehonestovaná, nebyl v pořádku. Slovo fér ani říkat nebudu. Co je v politice fér? Myslím si, že tak by se to určitě dělat nemělo,“ rozzlobilo jednání Hanákovou.

Podle informací Radiožurnálu se má Karel Schwarzenberg sejít s ministryní ve dvě hodiny odpoledne. Jednat bude i se Starosty, kteří Hanákovou do čela resortu nominovali.

„V zásadě je to záležitost nás spojenců – Starostů a nezávislých. My se s nimi posadíme a uslyšíme, co je jejich názor,“ řekl Schwarzenberg.

Michaela Vetešková, Martina Spěváčková, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme