ČOI zakázala prodej další nabíječky telefonů, uživatelům při používání hrozí vážný úraz

Česká obchodní inspekce (ČOI) zakázala kvůli vysokému riziku úrazu elektrickým proudem prodej nabíječky mobilních telefonů Premium Caliber PW-3IT a nařídila stažení čínského výrobku z trhu. V úterý to oznámil mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závadná nabíječka Premium Caliber PW-3IT

Závadná nabíječka Premium Caliber PW-3IT | Zdroj: Česká obchodní inspekce

Podle zjištění ČOI nabíječky s označením Premium Caliber PW-3IT mají nedostatečnou izolaci mezi primární a sekundární částí.

Právě kvůli tomu uživatelům, kteří se dotknou nabíječky v elektrické zásuvce, hrozí vážný úraz až smrt po zásahu proudem. „Na výrobku a obalu navíc chybí identifikační údaje výrobce,“ doplnil mluvčí.

Výrobek byl zveřejněn v systému RAPEX, což je evropský systém včasného varování před nebezpečnými (nepotravinářskými) výrobky. Více informací ČOI zveřejnila na svém webu.

V krátké době se jedná o druhý obdobný případ - minulý týden ze stejného důvodu inspekce zakázala prodej čínské nabíječky Mobil Phone Charger 14 in 1, 5G/6G.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme