Nacionalistická strana se chlubí děkovným dopisem od prezidenta

Krajně pravicová a nacionalistická strana Národní sjednocení se na svých stránkách chlubí děkovným dopisem prezidenta Václava Klause. Straně ho poslal ředitel sekretariátu prezidenta Ladislav Jakl za to, že vyjádřila prezidentovi podporu poté, co se v dubnu dostal do ostrého sporu se dvěma europoslanci kvůli svému odmítavému postoji k přijetí euroústavy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Zdroj: ČTK

Podle textu mimo jiné prezidenta těší, že Národnímu sjednocení dění na současné politické scéně není lhostejné a že otevřeně prezentuje svůj názor na věc. K orientaci strany poskytl informace Ondřej Cakl, který se zabývá monitoringem pravicového extremismu v rámci Občanského sdružení tolerance a občanská společnost.

"Politický subjekt je napojený na Evropský nacionalistický národní front, a to je uskupení různých politických stran, které jsou nejvíce nacionalisticky orientované. Některé politické subjekty jsou až militantní. Když se člověk podívá na jejich webové stránky a přečte si ten dopis, tak má pocit, že pan prezident je potěšen z činnosti, kterou vytvářejí. Dopis se může vykládat různým způsobem a někteří lidé jej budou vnímat tak, že podporuje tuto politickou stranu," řekl Cakl.

Vyjádření Hradu k tomuto kroku se nám zatím nepodařilo získat stejně tak, jako deníku Právo, který na celou věc upozornil. Podle ředitele tiskového odboru Hradu Petra Hájka jsou momentálně všichni kompetentní lidé na dovolené.

Štěpánka Čechová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme